2019 Sweetheart Schedule


ARENAS

Stu Barnes Stu Barnes Arena - 9 Agrena Rd, Spruce Grove

GF Grant Fuhr Arena - 9 Agrena Rd, Spruce Grove

TLC-S Tri Leisure South Arena - 221 Jennifer Heil Way, Spruce Grove

TLC-N Tri Leisure North Arena - 221 Jennifer Heil Way, Spruce Grove

GH Glenn Hall Arena - 5300 - 52 St, Stony Plain

Calahoo Calahoo Arena - NW-32-54 Range Rd 275, Calahoo 

 

Active Start
        Ft McMurray All Stars   Spruce Grove Ice Stars  
        Sherwood Park Lightning Bolts   Edmonton Grapes  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 13:00 14:00 TLC-N Spruce Grove Ice Stars   Edmonton Grapes  
16-Feb-19 13:30 14:30 TLC-S Ft McMurray All Stars   Sherwood Park Lightning Bolts  
17-Feb-19 9:15 10:15 Stu Barnes Sherwood Park Lightning Bolts   Edmonton Grapes  
17-Feb-19 10:15 11:15 Stu Barnes Spruce Grove Ice Stars   Ft McMurray All Stars  
17-Feb-19 15:00 16:00 TLC-S Sherwood Park Lightning Bolts   Spruce Grove Ice Stars  
17-Feb-19 16:15 17:15 TLC-S Ft McMurray All Stars   Edmonton Grapes  
               
U10-S1 
        Spruce Grove Arctic Unicorns   Spruce Grove Ice Blazers  
        Hinton Dynamite   Leduc  Jaguars  
        Sherwood Park Super Rings   Sherwood Park Ice Breakers  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 9:30 10:30 Stu Barnes Spruce Grove Ice Blazers   Hinton Dynamite  
15-Feb-19 12:00 13:00 TLC-S Leduc  Jaguars   Sherwood Park Super Rings  
15-Feb-19 11:45 12:45 TLC-N Sherwood Park Ice Breakers   Spruce Grove Arctic Unicorns  
15-Feb-19 16:00 17:00 Stu Barnes Spruce Grove Arctic Unicorns   Leduc  Jaguars  
15-Feb-19 16:30 17:30 GH Sherwood Park Super Rings   Hinton Dynamite  
16-Feb-19 12:15 13:15 TLC-S Spruce Grove Arctic Unicorns   Hinton Dynamite  
16-Feb-19 12:00 13:00 TLC-N Sherwood Park Ice Breakers   Spruce Grove Ice Blazers  
17-Feb-19 14:15 15:30 TLC-N Sherwood Park Super Rings   Spruce Grove Ice Blazers  
17-Feb-19 13:30 14:45 TLC-S Leduc  Jaguars   Sherwood Park Ice Breakers  
               
               
U10-S2 Pool A   Pool B  
        Spruce Grove Lightning   Spruce Grove Vicious Narwhals  
        Pembina Tigers   Sherwood Park Dynamite  
        Edmonton Timberwolves   Edmonton Hurricanes  
        Red Deer Ring Rippers   Bowview Bullets  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 8:00 9:00 TLC-N Spruce Grove Lightning   Pembina Tigers  
15-Feb-19 9:15 10:15 TLC-N Edmonton Timberwolves   Red Deer Ring Rippers  
15-Feb-19 8:15 9:15 TLC-S Spruce Grove Vicious Narwhals   Sherwood Park Dynamite  
15-Feb-19 9:30 10:30 TLC-S Edmonton Hurricanes   Bowview Bullets  
15-Feb-19 13:30 14:30 Stu Barnes Red Deer Ring Rippers   Spruce Grove Lightning  
15-Feb-19 15:00 16:00 GF Pembina Tigers   Edmonton Timberwolves  
15-Feb-19 16:15 17:15 GF Bowview Bullets   Spruce Grove Vicious Narwhals  
15-Feb-19 14:45 15:45 Stu Barnes Sherwood Park Dynamite   Edmonton Hurricanes  
16-Feb-19 7:00 8:00 TLC-N Spruce Grove Lightning   Edmonton Timberwolves  
16-Feb-19 8:15 9:15 TLC-N Pembina Tigers   Red Deer Ring Rippers  
16-Feb-19 8:30 9:30 TLC-S Spruce Grove Vicious Narwhals   Edmonton Hurricanes  
16-Feb-19 9:30 10:30 Stu Barnes Sherwood Park Dynamite   Bowview Bullets  
16-Feb-19 13:45 14:45 GH 1st in Pool A   2nd in Pool B  
16-Feb-19 15:00 16:00 GH 1st in Pool B   2nd in Pool A  
17-Feb-19 9:45 11:00 TLC-N Final
               
U10-S3 Pool A   Pool B  
        Spruce Grove Panthers   Spruce Grove Challengers  
        Red Deer Rush   Beaumont Rush  
        Leduc Jaguars   Sherwood Park Ice Warriors  
        Fort Saskatchewan Ice Crystals   Edmonton Panthers  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 8:15 9:15 Stu Barnes Fort Saskatchewan Ice Crystals   Spruce Grove Panthers  
15-Feb-19 8:00 9:00 GF Beaumont Rush   Sherwood Park Ice Warriors  
15-Feb-19 8:15 9:15 GH Edmonton Panthers   Spruce Grove Challengers  
15-Feb-19 9:15 10:15 GF Red Deer Rush   Leduc Jaguars  
15-Feb-19 13:15 14:15 TLC-S Spruce Grove Panthers   Red Deer Rush  
15-Feb-19 14:30 15:30 TLC-S Leduc Jaguars   Fort Saskatchewan Ice Crystals  
15-Feb-19 14:15 15:15 TLC-N Spruce Grove Challengers   Beaumont Rush  
15-Feb-19 15:30 16:30 TLC-N Sherwood Park Ice Warriors   Edmonton Panthers  
16-Feb-19 8:15 9:15 GH Spruce Grove Panthers   Leduc Jaguars  
16-Feb-19 9:45 10:45 TLC-S Red Deer Rush   Fort Saskatchewan Ice Crystals  
16-Feb-19 9:30 10:30 GH Spruce Grove Challengers   Sherwood Park Ice Warriors  
16-Feb-19 9:30 10:30 TLC-N Beaumont Rush   Edmonton Panthers  
16-Feb-19 14:45 15:45 TLC-S 1st in Pool A   2nd in Pool B  
16-Feb-19 16:00 17:00 TLC-S 1st in Pool B   2nd in Pool A  
17-Feb-19 12:45 14:00 TLC-N Final
               
U12A
        Spruce Grove KRYPTONITE   Regina Fusion  
        Airdrie Sting   Saskatoon Jets  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
16-Feb-19 16:30 17:30 Calahoo Spruce Grove KRYPTONITE   Regina Fusion  
16-Feb-19 14:30 15:30 TLC-N Airdrie Sting   Saskatoon Jets  
17-Feb-19 7:00 8:00 TLC-N Saskatoon Jets   Spruce Grove KRYPTONITE  
17-Feb-19 7:15 8:15 TLC-S Regina Fusion   Airdrie Sting  
17-Feb-19 14:45 15:45 GH Spruce Grove KRYPTONITE   Airdrie Sting  
17-Feb-19 15:45 16:45 TLC-N Regina Fusion   Saskatoon Jets  
18-Feb-19 9:00 10:15 TLC-N Final
               
U12C Pool A   Pool B  
        Spruce Grove Venom   Spruce Grove Lord of the Rings  
        Indus Lightening Dragons   Beaumont Rush  
        Airdrie Aliens   Airdrie Blue Bullets  
        Hinton Tsunamis   Bowview Ice Rockets  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 10:45 11:45 TLC-S Spruce Grove Venom   Indus Lightening Dragons  
15-Feb-19 10:45 11:45 Stu Barnes Airdrie Aliens   Hinton Tsunamis  
15-Feb-19 9:30 10:30 GH Spruce Grove Lord of the Rings   Beaumont Rush  
15-Feb-19 10:30 11:30 TLC-N Airdrie Blue Bullets   Bowview Ice Rockets  
15-Feb-19 15:15 16:15 GH Hinton Tsunamis   Spruce Grove Venom  
15-Feb-19 17:45 18:45 GH Indus Lightening Dragons   Airdrie Aliens  
15-Feb-19 15:45 16:45 TLC-S Bowview Ice Rockets   Spruce Grove Lord of the Rings  
15-Feb-19 16:45 17:45 TLC-N Beaumont Rush   Airdrie Blue Bullets  
16-Feb-19 7:00 8:00 GH Spruce Grove Lord of the Rings   Airdrie Blue Bullets  
16-Feb-19 7:15 8:15 TLC-S Indus Lightening Dragons   Hinton Tsunamis  
16-Feb-19 7:00 8:00 Stu Barnes Beaumont Rush   Bowview Ice Rockets  
16-Feb-19 8:15 9:15 Stu Barnes Spruce Grove Venom   Airdrie Aliens  
16-Feb-19 17:15 18:30 TLC-S 1st in Pool A   2nd in Pool B  
16-Feb-19 15:45 16:45 TLC-N 1st in Pool B   2nd in Pool A  
17-Feb-19 11:15 12:30 TLC-N Final
               
U14AA
        Spruce Grove Storm   Thompson Okanogan Fusion  
        Calgary Blue   Sherwood Park Power  
        Zone 2 Blaze   Calgary Red  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 10:30 11:45 GF Spruce Grove Storm   Calgary Blue  
15-Feb-19 12:00 13:15 Stu Barnes Zone 2 Blaze   Calgary Red  
15-Feb-19 13:30 14:45 GF Thompson Okanagan Fusion   Sherwood Park Power  
15-Feb-19 18:00 19:15 TLC-N Calgary Blue   Zone 2 Blaze  
15-Feb-19 19:30 20:45 TLC-N Sherwood Park Power   Calgary Red  
15-Feb-19 18:30 19:45 TLC-S Spruce Grove Storm   Thompson Okanagan Fusion  
16-Feb-19 10:45 12:00 GH Zone 2 Blaze   Spruce Grove Storm  
16-Feb-19 11:00 12:00 TLC-S Thompson Okanagan Fusion   Calgary Red  
16-Feb-19 10:45 11:45 TLC-N Calgary Blue   Sherwood Park Power  
16-Feb-19 18:30 19:45 TLC-N 1st   3rd  
16-Feb-19 17:00 18:15 TLC-N 2nd   4th  
17-Feb-19 10:00 11:30 TLC-S Final
               
               
U16AA
        Spruce Grove Rage   Sherwood Park Power  
        Calgary Impulse   Edmonton Elite  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 17:00 18:15 TLC-S Spruce Grove Rage   Sherwood Park Power  
16-Feb-19 18:45 20:00 TLC-S Calgary Impulse   Edmonton Elite  
17-Feb-19 8:45 10:00 GH Edmonton Elite   Spruce Grove Rage  
17-Feb-19 10:15 11:30 GH Sherwood Park Power   Calgary Impulse  
17-Feb-19 17:00 18:15 TLC-N Edmonton Elite   Sherwood Park Power  
17-Feb-19 17:30 18:45 TLC-S Calgary Impulse   Spruce Grove Rage  
18-Feb-19 9:15 10:45 TLC-S Final
               
U16A
        Spruce Grove Riot   Northwest RMBL  
        Regina Renegades   St Albert Saints  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
16-Feb-19 17:45 19:00 Calahoo Spruce Grove Riot   Northwest RMBL  
16-Feb-19 19:15 20:30 Calahoo Regina Renegades   St Albert Saints  
17-Feb-19 8:15 9:30 TLC-N Northwest RMBL   Regina Renegades  
17-Feb-19 8:30 9:45 TLC-S St Albert Saints   Spruce Grove Riot  
17-Feb-19 16:00 17:15 GH Northwest RMBL   St Albert Saints  
17-Feb-19 17:30 18:45 GH Spruce Grove Riot   Regina Renegades  
18-Feb-19 10:30 12:00 TLC-N Final
               
U19B
        Spruce Grove Slam   Leduc Jaguars  
        Bowview Riot   Hinton Fury  
        Strathmore Ice   Lethbridge Blaze  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
15-Feb-19 10:45 12:00 GH Spruce Grove Slam   Bowview Riot  
15-Feb-19 12:15 13:30 GH Leduc Jaguars   Hinton Fury  
15-Feb-19 13:45 15:00 GH Strathmore Ice   Lethbridge Blaze  
15-Feb-19 20:00 21:15 TLC-S Spruce Grove Slam   Leduc Jaguars  
15-Feb-19 21:00 22:15 TLC-N Bowview Riot   Strathmore Ice  
15-Feb-19 21:30 22:45 TLC-S Hinton Fury   Lethbridge Blaze  
16-Feb-19 10:45 12:00 Stu Barnes Strathmore Ice   Spruce Grove Slam  
16-Feb-19 12:15 13:30 Stu Barnes Lethbridge Blaze   Leduc Jaguars  
16-Feb-19 12:15 13:30 GH Bowview Riot   Hinton Fury  
16-Feb-19 16:15 17:30 GH 1st   3rd  
16-Feb-19 17:45 19:00 GH 2nd   4th  
17-Feb-19 11:45 13:15 TLC-S Final
               
19AA
        Spruce Grove Riot   Edmonton Elite  
        Sherwood Park Power   Calgary Rush  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
16-Feb-19 20:00 21:15 TLC-N Spruce Grove Riot   Edmonton Elite  
16-Feb-19 20:15 21:30 TLC-S Sherwood Park Power   Calgary Rush  
17-Feb-19 11:45 13:00 GH Calgary Rush   Spruce Grove Riot  
17-Feb-19 13:15 14:30 GH Edmonton Elite   Sherwood Park Power  
17-Feb-19 18:30 19:45 TLC-N Edmonton Elite   Calgary Rush  
17-Feb-19 19:00 20:15 TLC-S Spruce Grove Riot   Sherwood Park Power  
18-Feb-19 11:00 12:30 TLC-S Final
               
Open
        Spruce Grove Rush   Leduc Jaguars  
        Olds Maids   Edmonton Ice  
Day Start End Arena Home Team Score Away Team Score
16-Feb-19 21:30 22:45 TLC-N Spruce Grove Rush   Leduc Jaguars  
16-Feb-19 21:45 23:00 TLC-S Olds Maids   Edmonton Ice  
17-Feb-19 11:30 12:45 Stu Barnes Edmonton Ice   Spruce Grove Rush  
17-Feb-19 13:00 14:15 Stu Barnes Leduc Jaguars   Olds Maids  
17-Feb-19 20:00 21:15 TLC-N Spruce Grove Rush   Olds Maids  
17-Feb-19 20:30 21:45 TLC-S Leduc Jaguars   Edmonton Ice  
18-Feb-19 12:45 14:15 TLC-S Final

 

 

 

Upcoming Events


Feb. 23, 2019 8:30 AM to 9:30 AM

U12 C Playdown game at TLC-N

read more »


Feb. 23, 2019 9:30 AM to 10:30 AM

U12 C Playdown game at Stu Barnes
Stu Barnes

read more »


Feb. 24, 2019 9:15 AM to 10:15 AM

U12 C Playdown game at Stu Barnes

read more »


WANT TO
GET IN THE GAME?

Tell your Team Manager to turn
RAMP Team on!

RAMP Ads

Do you want to reach thousands of users across hundreds of Minor Sports Association websites? Advertising with RAMP has never been easier! Get in touch with us now to discuss your needs.